Хороскопски парови кои во креветот имаат експлозија на страст

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Пред да започнете нова врска, проверете ја листата на сексуална компатибилност и откријте кој хороскопски знак најмногу ви одговара.
Со љубовна компатибилност, повеќето не размислуваат што се случува помеѓу чаршафите додека не е предоцна. Пред да започнете нова врска, погледнете ја листата на сексуална компатибилност што ја составиле на веб -страницата Gloria.hr.

Овен – најдобра компатибилност: Стрелец
Авантуристи сте и сакате да го зачините сексот. Сакате кога вашите подвизи во спалната соба стануваат малку груби. Токму од овие причини вашиот совршен пар е Стрелец. Стрелецот нема да се умори и може да ја следи вашата енергија. Тој е исто така роден истражувач, така што ќе ја поздрави секоја нова техника, играчка или место што сакате да го пробате.

Но, можете да доживеете вистински огномет и со Лав и Терезија.

Бик – најдобра компатибилност: Девица
Бидејќи сте Бик, сакате бавно, сензуално и пријатно, а вашата совршена двојка е Девица – од овие и други причини. Ќе ја цените стабилноста и желбата на Девицата да создаде пријатна, но и сензуална средина за водење љубов. Покрај тоа, Девицата е роден перфекционист, што значи дека сака да ве задоволи подобро отколку што некој некогаш сакал.

Јарецот и Скорпија, исто така, можат да ја стимулираат вашата сексуална имагинација и да ја остварат.

Близнаци – најдобра компатибилност: Терезија
Менталната и физичката стимулација се неопходни за вас во кревет. Сакате вашиот ум да биде активен како и вашето тело, и никој не може да ја обезбеди таа двојност како Терезиите. Терезиите се среќни што носат акција за играње улоги во спалната соба и за вас терминот „mindsex“ ќе го ставете на друго ниво за.

Спарувањето со Водолија или Стрелец исто така може да биде експлозивно. Водолиите ќе ви го стимулираат умот, внесувајќи дополнително вртење во равенката, а Стрелецот ќе ве поттикне да истражувате нови работи.

Рак – најдобра компатибилност: Риби
Во спалната соба ви треба партнер кој е грижлив, внимателен и чувствителен исто како и вие и затоа Рибите се вашиот идеален пар. Рибите ќе ги предвидат вашите неискажани желби, испорачувајќи ги несебично. Тие исто така ќе ги слушаат потребите што отворено ги искажувате. Истото ќе го направите и за нив, а тоа ќе го направи вашиот секс огнен.

Можете исто така да се забавувате одлично со Скорпија и Јарец. Скорпијата ќе ја разбере вашата потреба за емоционална врска, а Јарецот ќе ви помогне да стапите во контакт со вашите емоции.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 20.10.2021: Можеби средбата со една личност не е ваш „сон за голема среќа“, но најавува ново искуство во емотивниот живот…

Овен Љубов: Во избраното друштво и со нечии емоционални поттикнувања, светот околу вас изгледа многу …