(ФОТО) ЛАЈКА ГО ПРОНАЈДЕ КУЧЕТО ПО КОЕ СОПСТВЕНИКОТ ТРАГАШЕ ТРИ НЕДЕЛИ

Емоции, гушкање и љубов. Оваа работна недела ја заокружуваме со среќен крај во потрагата на златниот ретривер Лео.
Да, овој убавец благодарение на тимот на ЈП Лајка и микрочипот си отиде дома кај својот сопственик.
Сликите говорат повеќе од се, а љубовта од најдобриот пријател на човекот е безусловна.


Ние сме среќни што Лео е веќе во својот дом и не талка по улиците. Кај нас забележително тагуваше по својот сопственик.
Чипирајте ги вашите домашни миленици. Само така доколку се изгубат ќе можат да бидат вратени кај вистинските сопственици.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Добро внимавајте после раскинувањето: Овие ТРИ хороскопски знаци се најголемите осветници!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …