(ФОТО Галерија) „Браќа Манаки“: Кој се’ мина по црвениот фестивалски тепих?

Фестивалот за отворен го прогласи Претседателот, Стево Пендаровски, кој е покровител на ИФФК „Браќа Манаки” и истакна дека „благодарение на Фестивалот Битола и Република Северна Македонија се присутни на светските филмски мапи и се посакувана дестинација за кинематограферите”.
Браќата Манаки ја започнаа, а ние сме тука да ја продолжиме нивната филмска визија. Новото издание на ИФФК „Браќа Манаки” почна со музички настап на Каролина Гочева, која придружувана од Никола Мицевски на пијано изведе неколку нумери од филмови, а неизбежниот црвен килим и годинава беше впечатлив.
Во фото галеријата подолу погледнете кој се мина на црвениот тепих на годинешните Манаки:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Музичкиот фестивал „Андерфест 4“ ќе се одржи на 1. октомври 2022. година

Прогресивниот, музички фестивал АНДЕРФЕСТ е закажан за први октомври 2022 година. Публиката и овој пат ќе има …