Тивок убиец на бракот – посмртоносен од пари и секс

Мажот потоа го зема детето и оди во кујната да подготви вечера. Нема скоро ништо во фрижидерот и единственото нешто што го наоѓа е сирење. Со тоа сирење прави сендвич, го храни детето и остава хаос во кујната. Играчките се расфрлани низ целиот стан, само чекаат некој да ги згази и да ги извитка зглобовите. На крајот, тој и неговата сопруга се фрлаат на каучот, избегнувајќи контакт со очите, и никој не се јавува за да ја исчисти кујната (или кој било друг дел од станот).
Тоа е реалноста во која живееме. Забележувајќи го она што е околу вас, само појасно гледате дека тоа не е она што сте го замислувале.

 


Како резултат на несовпаѓање помеѓу двете, се појавуваат фрустрации.


Што сега
Иако овие две сценарија се малку претерани, веројатно сте доживеале нешто слично. Никој не вели дека не треба да имате никакви очекувања. Реалните очекувања, кои се добро искомуницирани, можат да бидат одличен водич низ врската. Меѓутоа, кога ќе се случи вашите очекувања да не бидат исполнети токму онака како што сте планирале, најдоброто нешто што можете да направите е да ги заборавите, барем за момент.
Оставете ги сите ваши идеални сценарија настрана и соочете се со реалноста во која живеете. Погледнете што можете да направите за да ја поправите моменталната ситуација. Во спротивно, ќе се најдете среде неуспешен брак.
Кога ќе ја спуштите топката, тогаш разговарајте со вашиот партнер, но пред тоа, размислете зошто го очекувате она што го очекувате и дали е навистина изводливо.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Кој е вистинскиот маж за вас на основа на вашата личност?

Дали некогаш сте пронашле личност која физички ве привлекува многу, но кога малку подобро ќе …