Дневен хороскоп за петок, 17.09.2021: Често го менувате расположението или одлуките. Она за што молчите е поважно од работите што му ги кажувате на партнерот…

Овен
Љубов:
Средбата со личност е повеќе како игра на „емотивно прикривање“ и тестирање отколку искрена размена на чувства.
Работа:
Се соочувате со нова деловна дилема. Избегнувајте конкурентни ситуации, особено кога немате проверени информации.
Здравје:
Обрнете внимание на светла содржина, опуштете се.

Бик
Љубов:
Саканата личност ги игнорира вашите идеи и се обидува да ве наведе до своите планови. Не можете да се согласите за основите.
Работа:
Не успевате да предвидите нечиј одговор на дадена тема или да воспоставите добар однос во комуникацијата со соработниците.
Здравје:
Ќе ви годи витаминска исхрана и поголема количина течности.

Близнаци
Љубов:
Нема потреба да негувате големи илузии или емоционални очекувања, пред личност која не ја познавате доволно добро. Лесно се занесувате.
Работа:
Важно е да не зборувате премногу пред личност која може да ве карактеризира на погрешен начин. Бидете дискретни.
Здравје:
Подобрете ја вашата психофизичка состојба.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 20.10.2021: Можеби средбата со една личност не е ваш „сон за голема среќа“, но најавува ново искуство во емотивниот живот…

Овен Љубов: Во избраното друштво и со нечии емоционални поттикнувања, светот околу вас изгледа многу …