(ВИДЕО) На родителите со презентација им открила дека е стриптизерка

Лекси од Портланд, Ореган, долго време се двоумела да им признае на родителите со што навистина се бави.
Таа одлучила да ја открие вистината за својата професија на необичен начин, со помош на презентација.
Имено, таа објавила видео на TikTok каде што можете да видите како им рекла на своите родители да седнат, ги натерала да ги затворат очите додека ја постави презентацијата наречена „Имам тајна“, а потоа започнала.
„Пред да започнете да се грижите, треба да знаете дека оваа тајна што ви ја кажувам се однесува само на мене и на мојот живот. Тоа не влијае на никој друг. Мислам дека не сум должна да ви ја кажам, но ќе ја кажа, затоа што сакам луѓето кои што најмногу ги сакам и најмногу им верувам да ја знаат вистината за мојот живот и учествуваат во него. Оваа тајна значи дека сум талентирана и моќна. Оваа тајна не значи дека сум бремена или сум во опасност “, започнала таа.
„Дали сте подготвени? Јас сум стриптизета и уживам во тоа. Сигурно се прашувате зошто. Па, јас работам во безбедна средина каде што можам да се изразам на начин што ми одговара. Како знам дека сум безбеден? Нема опијати, нема опасности и сопствениците се грижат за своите вработени. Дали е тоа одговорот на вашите прашања за тоа како можам одеднаш да купам скапи работи? Апсолутно да. Заработувам многу пари. Дали правам нешто друго освен танцување? Не! Само танцувам. Дали работам илегално? Не, плаќам данок”, објаснува таа во видеото.

@mildwestsami@lex1898 is WILD😩 Jokes aside our parents are the literal best, my mom said “I’m surprised how proud I am” 🥺😭😭 #hotgirlshit #getthatbagsis

♬ original sound – Mild West Sami

Нејзината, како што ја опишала мајката „конзервативна христијанка“, веднаш ги споделила своите впечатоци: “Ти благодарам што беше искрена. Мило ми е што уживаш во ова што го правиш”, рекла мајката, а потоа искоментирала дека “била изненадена од тоа колку е горда“.

Фото: Илустрација

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Музичкиот фестивал „Андерфест 4“ ќе се одржи на 1. октомври 2022. година

Прогресивниот, музички фестивал АНДЕРФЕСТ е закажан за први октомври 2022 година. Публиката и овој пат ќе има …