(ВИДЕО+ФОТО) Ѕвезда на ТикТок починала на 27. години:„Не издржа!“

Уште една млада ѕвезда на Тик Ток ја загубила битката за живот…
Кесиди Пирсон од Америка, стана позната на „Тик Ток“, бидејќи заедно со своите придружници сподели сеза нејзината борба против ракот и со тоа ги мотивираше сите луѓе кои се борат за живот.

Тажната вест ја објави сестрата на младата Касиди
– Во моментот на нејзината смрт, нејзините најблиски беа до неа. Таа не се мачеше. Да знаеше само колку луѓе ја сакаа на оваа платформа … – вели низ солзи скршената сестра и им се заблагодарила на сите за поддршката.
Кеседи еднаш тврдела дека ги забележала првите промени кај младежот на внатрешната страна на бутовите на 18 -годишна возраст. Почнал да ја менува формата, големината и бојата и се појавило чешање и сувост. Таа била млада и не сфаќала дека сите овие се симптоми на меланом, па ги игнорирала.

@ohhkayypeeThere will be a slideshow video coming soon. Thank you for all your support. She was loved. And finally… get your skin checked.♬ original sound – Ohhkayypee

– Младежот бил со големина на гума за моливи, ме чешаше, беше сув, крвареше ако го изгребам. Немаше боја и ја менуваше формата. Ги имав сите симптоми – зборувала Кесиди. Таа тврдела дека не може да си прости што не презела нешто веднаш.
Во тоа време била бремена, па тоа била уште една причина зошто не обрнувала многу внимание на младежот. Таа вели дека немала здравствено осигурување и дека чекала до 21 година за да оди на лекар.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Музичкиот фестивал „Андерфест 4“ ќе се одржи на 1. октомври 2022. година

Прогресивниот, музички фестивал АНДЕРФЕСТ е закажан за први октомври 2022 година. Публиката и овој пат ќе има …