(ВИДЕО+ФОТО) КАКО ВИНО: Супермодели кои надминале 50. години а и понатаму изгледаат беспрекорно!

Овие убавици се во поставата на супермодели од деведесеттите години. Со години ги освојуваа светските писти, а сега преку социјалните мрежи им покажуваат на фановите дека годините не можат ништо да им направат.
Sвездата на видеото „Wicked Game“ и познатиот супермодел од деведесеттите години привлекува внимание дури и на 52 -годишна возраст.
Данската манекенка Хелена Кристенсен (52) позирала во црна долна облека што ја рекламира, а малку оставила на фантазијата.

Синди Крафорд (55), која заедно со овие убавици е еден од најуспешните модели на сите времиња, често ги споделува своите фотографии на социјалните мрежи.
Синди продолжува да позира гордо, покажувајќи го совршено обликуваното тело. Фановите ја фалат и истакнуваат дека не мора сите модели да паднат во заборав штом ќе наполнат одреден број години.

Клаудија Шифер (51) се соблекла за Вог пред две години и ги воодушевила своите придружници.

Ел Мекферсон (57) се уште потврдува зошто го добила прекарот „Тело“. На нејзиното лице можете да ги видите трагите од годините, но таа сепак ја одржува својата витка, манекенска линија со фитнес и грижа за здрава исхрана. Тој често дава совети за здрав начин на живот на својот Инстаграм.

Кристи Тарлингтон (52) исто така ја задржала својата убавина и витка линија, а често зборува за важноста на јогата на социјалните мрежи. За разлика од другите супермодели, тешко дека ќе ја видиме во провокативни изданија, но сепак можеме да се восхитуваме на нејзината сензуална убавина.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Музичкиот фестивал „Андерфест 4“ ќе се одржи на 1. октомври 2022. година

Прогресивниот, музички фестивал АНДЕРФЕСТ е закажан за први октомври 2022 година. Публиката и овој пат ќе има …