(ФОТО) Hyundai Casper е едноставно неодолив: Сестран crossover за 10.000 евра

Во ЕВРОПА, Хјундаи со својата понуда се спушти до моделот Бајон, што е малку пониско по цена и карактеристики од Кона. Во Кореја, почетокот на понудата е помал, но и поинтересен.
Неговото име е Casper, и тоа е мал кросовер со убава изведба. Долг е само 3595 мм, широк 1595 мм и висок 1575 мм, а растојанието помеѓу оските е само 2,4 метри. Сепак, не дозволувајте овие минималистички мерки да ве обесхрабрат бидејќи Casper нуди многу во кабината.


Она што делува особено интересно е можноста за преклопување на наслонот на седиштето, вклучувајќи го и предниот дел. Задните седишта се движат 160 mm надолжно, а потпирачот за грб може да се навали за дури 39 степени. Ова значи дека овој автомобил голта предмети долги над два метри, а багажникот зема до 301 литри товар. Друга посебна карактеристика е тоа што нема класичен гребен меѓу предните седишта, туку е продолжение на возачкото седиште со интегриран простор и подигнат потпирач за раце.

Нема заштеди во однос на опремата. Се е вклучено, особено кога станува збор за безбедноста. Под хаубата се наоѓа мал 1.0-атмосферски трицилиндарец со 75 КС и 95 Nm, а исто така се нуди и моќна турбо со 100 КС. Почетната цена е само 10.000 евра со првите испораки на домашниот пазар до крајот на месецот.

Фото: Hyundai

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ТОА СЕ ВИКА ЉУБОВ: Со своето тело го заштитил автомобилот од град

КРАТКОТО видео за рекордно време собрало бројни симпатии. Нема тука многу за што да се …