(ФОТО) ЕМОТИВНО – „ИМАМ ПОРАКА ЗА ВАС“: Семејството пронашло скриено ПИСМО на девојче (10), а нејзините зборови се шират по социјалните мрежи!

Откриената порака станала вирална на социјалните мрежи…
Откако нејзините родители ја продале камп приколката, едно австралиско десетгодишно девојче им напишала слатко писмо на новите сопственици и го оставило во фиока до нејзиниот кревет заедно со прекрасна бела нараквица.
Пронајденото писмо гласи:
„Здраво, моето име е Попи и имам 10 години. Ова порано беше наша камп приколка и со неа пропатувавме повеќе од половина Австралија. Ова беше мојот кревет (горниот кревет) и беше многу добар.

Попи објасни дека во фиоката ги чувала сите свои посебни работи, кои не можела да ги остави зад себе за време на патувањето.
„Се надевам дека уживате во овој кампер и имам порака за вас: ‘Следете ги вашите соништа и ако се сомневате дали сте биле во право или сте биле љубезни, изберете љубезност’“.
Не изненадува фактот дека семејството од Бризбејн, кое го купи овој караван, решило да ја сподели нејзината порака на Фејсбук, каде што собрале повеќе од 90.000 лајкови, а ентузијастичките следбеници коментирале дека Попи е легенда.

Фото: Илустрација

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Музичкиот фестивал „Андерфест 4“ ќе се одржи на 1. октомври 2022. година

Прогресивниот, музички фестивал АНДЕРФЕСТ е закажан за први октомври 2022 година. Публиката и овој пат ќе има …