Дневен хороскоп за четврток, 16.09.2021: Важно е да се подготвите за романтична средба. Некој дополнително ја поттикнува вашата имагинација и позитивно расположение…

Овен
Љубов:
Важно е вашите идеи или емоционални интереси да наидат на позитивен одговор. Вашиот партнер се грижи да ве охрабри и одоброволи.
Работа:
Некој ви објаснува дека сте во добра позиција. Важно е да се оцени најдобриот момент за акција и да се надмудрат потенцијалните ривали.
Здравје:
Активни сте и во одлична психо-физичка форма.

Бик
Љубов:
Конечно знаете дека нечии ветувања не се доволно искрени. Следете ја својата совест. Опуштете се.
Работа:
Бидете внимателни и не ризикувајте во работи за кои не знаете доволно или во ситуации кога постои некаква форма на забрана.
Здравје:
Разубавете го вашето расположение, обрнете внимание на посветла содржина.


Близнаци
Љубов:
Реагирате премногу чувствително на разни ситници, вашиот партнер не забележува работи што имаат различно значење за вас.
Работа:
Ако некој ве предупреди да ги промените вашите барања, избегнувајте варијанта на екстремно однесување или прекумерно експонирање пред соработниците.
Здравје:
Важно е да се постигне психолошка рамнотежа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Добро внимавајте после раскинувањето: Овие ТРИ хороскопски знаци се најголемите осветници!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …