(ВИДЕО) Момчето се уплашило од стрижење, па сите фризери во салонот пееле и успеале да го смират!

Стрижењето може да изгледа прилично страшно за децата. Затоа малите деца во салони често плачат, исто како и момчето од виралното видео што кружи на Твитер.
Малиот Италијанец не можел да ги задржи солзите откако седнал на фризерската столица, и за да го смират, сите фризери во салонот почнале да пеат.
„Беше многу нервозен поради стрижењето, па сите пееле за да му биде поудобно“, е описот на снимката, која всушност датира од 2019. година, но неодамна повторно стана хит.


„Добрината на некои луѓе не може да се измери“, „Ова е премногу слатко“, „Момците се одлични, браво“, коментираат многумина.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Откријте дали сте хипохондрик? Неколку знаци дека имате психичко пореметување!

Хипохондријата е  психичко пореметување кое се манифестира во постојано фокусирање на личноста на своето физичко …