(ФОТО) СЕ КРИЕЛА ПОД ТЕЛАТА НА МРТВИТЕ ЛУЃЕ ЗА ДА ПРЕЖИВЕЕ: Потресна семејна приказна на познатата глумица Мила Јововиќ за која малку се знае!

Славната холивудската актерка Мила Јововиќ е родена во Украина во 1975 година.
Нејзина мајка е руската актерка Галина Огинова Јововиќ, а татко и е српскиот лекар Богдан Јововиќ, чие семејство потекнува од Црна Гора. Мила не зборува често за својата приватност и корени во јавноста, сепак, во една прилика одлучила да сподели шокантни детали од животот на членовите на нејзиното семејство.
Имено, Мила еднаш објави фотографија од нејзината баба Татјана Ивановна, која проживеела вистински пекол за време на Втората светска војна. Како што рекла актерката по тој повод, нејзината баба секој ден и гледала во смртта во очи, а за време на борбата за опстанок, доживеала страшни сцени.


View this post on Instagram

A post shared by Milla Jovovich (@millajovovich)


– Баба ми Татјана Ивановна се приклучила на армијата на 16 -годишна возраст како медицинска сестра и пристигна во Берлин. Таа спаси животи, а сопствениот едвај. Цело време се криела под мртви тела за да преживее. Оваа девојка имаше толку тежок живот и секој ден и гледала на смртта во очи. Потоа се вратила и го започнала животот од нула, воспитувајќи две деца како самохрана мајка. Секогаш ќе се сеќавам колку беше прекрасна. Среќна сум што бев со неа неколку месеци пред да почине, ја однесов на прошетки додека беше во инвалидска количка и ми зборуваше за животот. Тие моменти се повеќе од посебни. Те сакам, бабо, многу ни недостигаш! – напиша Мила покрај фотографија од нејзината баба.
Она што е неспорно, покрај многу болната и тешка животна приказна на нејзината баба, е дека ликот на Мила неспорно потсетува на неа.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

20 ПРАВИЛА НА ВОСПИТУВАЊЕ НА ГОЛЕМИОТ ПЕДАГОГ – МАРИЈА МОНТЕСОРИ: Еве како да го одгледате најдоброто и најспособното дете на светот

Големиот педагог Марија Монтесори знаела како да го воспита најдоброто дете на светот, со само …