Дневен хороскоп за среда, 15.09.2021: Нема потреба да барате виновник за вашите неуспеси. Делувате провокативно кон вашиот партнер, но не го постигнувате посакуваниот ефект…

Јарец
Љубов:
Објаснете му на партнерот дека сте поврзани со слични желби и афинитети и дека не треба да се двоумите пред заедничкиот предизвик. Проверете си ја среќата.
Работа:
Чувствувате креативна инспирација и делувате позитивно на вашата околина. Важно е да се вклучите на различни страни.
Здравје:
Вие сте во одлична форма.

Водолија
Љубов:
Ако чувствувате емоционална оставка, размислете што згрешивте, бидејќи никој не е „безгрешен“ или совршен.
Работа:
Денешните активности се одвиваат во психолошка напнатост или обид да се промени нечие мислење.
Здравје:
Планирајте прошетки или спортски активности.


Риби
Љубов:
Додека блиска личност решава заеднички проблем, вие упорно повторувате „погрешни потези“ или погрешна приказна. Премногу сте вознемирени.
Работа:
Позицијата на Месечината влијае на вашата прекумерна сентименталност во деловните состаноци и големите амбиции.
Здравје:
Ќе ви годи некоја од техниките на психолошка релаксација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, доживеала земјотрес на прес конференција

Премиерката на Нов Зеланд воодушевила од нејзината мирна реакција на земјотресот со јачина од 5,9 …