Дневен хороскоп за среда, 15.09.2021: Нема потреба да барате виновник за вашите неуспеси. Делувате провокативно кон вашиот партнер, но не го постигнувате посакуваниот ефект…

Овен
Љубов:
Некој ве носи до ново емоционално искушение. Размислувате за одговор или начин како да се однесувате кон блиска личност.
Работа:
Се’ се сведува на принципот на земање или давање, она што го добивате има висока цена и бара многу напор.
Здравје:
Избегнувајте импулсивно однесување, опуштете се.

Бик
Љубов:
Вие непотребно играте „двојна улога“ во друштво на саканата личност. Постојано се обидувате да прикриете некои настани.
Работа:
Ако вашите деловни цели не се совпаѓаат со заедничките интереси, променете ја вашата оригинална стратегија и прифатете разумна ориентација.
Здравје:
Обрнете внимание на посоодветна исхрана или подобра заштита.


Близнаци
Љубов:
Пријатно изненадување ве очекува на состанок со блиска личност. Обидете се да возвратите на сличен начин, бидете доволно имагинативни.
Работа:
Соочени со нови и напорни обврски, важно е да се влијае врз нечие мислење со цел да се забрза заедничкото дејствување.
Здравје:
Ќе ви годи излегување или престој во природа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Капење во ледена вода и пробивање низ сметови од снег – „Нордиска рутина“

Џона Џинтон на својот канал на Јутјуб сподели видеа на кои се гледа како изгледа …