(ФОТО) „Голи“ фустани, пердуви и чипка: Модни акробации на „Мет Гала“

Во проѕирни фустани, покриени од глава до пети, со огромна наметка од пердуво… Имаше секакви модни акробации на овогодинешната Мет Гала.

Холивудските sвезди се собраа во Њујорк на познатата „Мет Гала“, што е еднакво на Оскар во светот на модата. Тоа е вечер кога дизајнерите, моделите и холивудските sвезди даваат се од себе во нивните врвни модни комбинации, за да прослават и да соберат пари за изложбата на Институтот за уметничка костим на Музејот Метрополитен во Њујорк. И оваа година имаше се и сешто.

Најголем шок предизвика Ким Кардашијан, која се појави во целосно црно издание – од глава до пети, па прашањето е како таа воопшто одеше и гледала во оваа облека.

Мет Гала тоалетите кои е невозможно да се заборават.
Се појавија во фустани кои повеќе откриваат отколку што кријат.

Зои Кравиц и Кендал Џенер, од друга страна, се одлучиле за многу поголо издание.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Ѕвезда на ТикТок починала на 27. години:„Не издржа!“

Уште една млада ѕвезда на Тик Ток ја загубила битката за живот… Кесиди Пирсон од …