Дневен хороскоп за понеделник, 13.09.2021: Делувајте според вашата совест и не игнорирајте нечии желби. Покажете дека имате манири што ја откриваат емоционалната страна на вашата личност…

Овен
Љубов:
Партнерот нема намера трпеливо да ја чека вашата одлука, туку презема изненадувачки чекор и иницијатива. Логично, сеима своја цена.
Работа:
Вашите основни интереси се практични по природа. Можете лесно да ги постигнете вашите деловни цели.
Здравје:
Треба да внесувате повеќе течности и витамини во вашата исхрана.

Бик
Љубов:
Важно е да ги разберете оние што ги сакате. Направете напор да постигнете емоционална интимност и да задоволите нечии потреби.
Работа:
Внесувате голема самодоверба, бидејќи во некои критични ситуации знаете како да донесете правилна одлука.
Здравје:
Вие сте во одлична форма.


Близнаци
Љубов:
Понекогаш разумот треба да се исклучи, има работи што не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете ги вашите чувства да „зборуваат“.
Работа:
Ве погодува нечие некоректно однесување или неправда во деловната соработка. Сепак, важно е работите да завршат добро.
Здравје:
Не ги ограничувајте чувствата или желбите, опуштете се.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Добро внимавајте после раскинувањето: Овие ТРИ хороскопски знаци се најголемите осветници!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …