(ВИДЕО) Во дивеењето на автопат мотоциклист се обидел да претекнува па завршил на работ на провалија

ИМАМЕ само две пораки за сите возачи.
Велат дека љубовта кон моторите и чувството на возење на две тркала е безусловна, па дури и посилна од се. На крајот на краиштата, и покрај опасностите што ги носи, многу мотоциклисти се враќаат на седиштето на бензинскиот ѕвер дури и по несреќа, но најчесто со далеку поумерено темпо.
Како по правило, се е во ред додека не се прекршени сообраќајните правила, односно додека возите барем релативно возат внимателно. Видеото од дуо како летаат по планински пат сигурно не е. Подолу можете да видите видео од потерата на двајца мотоциклисти кои возат крајно невнимателно, загрозувајќи ја сопствената безбедност, но и безбедноста на другите учесници во сообраќајот.
А, наплатата доаѓа околу 3:46 минути видео, кога еден од мотоциклистите се обидува да го заобиколи класичното Мини десно. Не успева, излетува од патот и е катапултиран преку оградата. Кон провалијата. Добрата вест е што тој не паднал во бездна.
Возачот по име Макс Раст се обидел да го претекне Мини во лево свртување, додека Мини инстинктивно реагираше на доаѓањето на друг мотоцикл и се придвижил надесно. Раст се нашол во ќорсокак со преголема брзина, па несреќата била неизбежна. Добрата вест е дека тој преживеал, а единствените последици се неколку скршеници и секако уништен мотор.


И, конечно, да ги кажеме тие две пораки. Првата е упатена до мотоциклистите, а таа вели дека секогаш треба да возат внимателно. Втората важи за се појако во сообраќајот, особено оние на четири тркала. Обрнете посебно внимание на послабите во сообраќајот, од пешаци до мотоциклисти.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈПОЗНАТАТА ПРЕЉУБНИЧКА ТВРДИ: Мажите изневеруваат само од една причина! Не сум јас виновна, зошто не ги чувате подобро?

„Себеси се гледам како личност која ги решава туѓите љубовни проблеми, а не како некој …