Ако мислите дека немате СРЕЌА во ЉУБОВТА, не очајувајте: Послушајте го овој совет и ќе доживеете РАМАНСА од СОНИШТАТА

Се што треба да направите е да следите две правила и ќе ја пронајдете вистинската љубов.
Ако често правите погрешен љубовен избор, а немате среќа во љубовта, треба да го промените начинот на размислување. Тајната е во едноставноста, односно во двете правила кои, според рускиот социјален психолог Алена Дубинтс, се неопходни за здрава врска и вистинска убов.

Ако ги следите овие две правила, вашиот љубовен живот радикално ќе се промени.

Првото правило – Во врските, се’ секогаш треба да биде лесно
Ако за време на запознавањето со личност чувствувате леснотија, радост и уживате во вообичаената комуникација, тоа е првиот знак дека сте на вистинскиот пат. Запомнете, романтичните и подоцнежните семејни врски не треба да бидат емоционално тешки. За да разберете дали вашата врска со оваа личност ви е судена, одговорете си на следниве прашања, но искрено:

„Дали ми е пријатно со оваа личност?
„Дали сум под стрес поради него?
„Дали морам да ги контролирам моите емоции и желби покрај него?


Во зависност од одговорот, можете да изведете заклучок. Зборот „лесно“ не значи дека нема да се соочите со предизвици и проблеми во врските, туку вистинските парови тоа го решаваат заедно, и со леснотија.

Правило број два – Врските секогаш треба да бидат забавни
Главниот показател за квалитетна врска помеѓу маж и жена е радоста. Врската треба да донесе позитивни емоции за двајцата партнери.
Радоста значи дека се чувствувате добро покрај вашиот партнер, дека уживате во неговото друштво, дека се забавувате и дека секој момент поминат со партнерот ви носи среќа.

Фото: Илустрација

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Глумицата се пријавила во затвор на отслужување на казната поради злосторствата поврзани со култот

Актерката Алисон Мек, позната по улогата во серијата „Смолвил“, се пријавила да ја отслужи казната …