Дневен хороскоп за недела, 12.09.2021: Реагирате премногу чувствително на разни ситници, вашиот партнер не забележува работи што имаат различно значење за вас…

Овен
Љубов:
Некој ве доведува пред ново емоционално искушение. Смислувате одговор или начин како да се однесувате со блиска личност.
Работа:
Се се сведува на принципот на земање или давање, она што го добивате има висока цена и бара многу напор.
Здравје:
Избегнувајте импулсивно однесување, опуштете се.

Бик
Љубов:
Обрнете внимание на личноста која ве гледа со заљубен поглед или со топла насмевка на усните. Препуштете се на вашата инспирација.
Работа:
Прифатете нови идеи со намера да ги проширите вашите когнитивни хоризонти. Некој ве упатува на креативно изразување и дејствување.
Здравје:
Овозможете си некоја вашата омилена забава, како поттик за добро расположение.


Близнаци
Љубов:
Се чувствувате емотивно несигурни, но со прикривање на вистината оставате лош впечаток врз вашата околина или блиска личност.
Работа:
Не ви се допаѓа нечие однесување, но не можете да ги промените условите диктирани од вашите соработници.
Здравје:
Позицијата на Месечината влијае на вашата преосетливост.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …