(ВИДЕО) Татко за една секунда смирил дете кое беснеело: Трикот го погледнале два милиони луѓе!

Ејми Луис Крипс од Кембриџ споделила видео во кое нејзиниот син Колби плаче, а начинот на кој нејзиниот сопруг Мајкл го смирил се покажал како ефективен и иновативен.
Во видеото, кое има повеќе од два милиони прегледи на Инстаграм, 27-годишната мајка покажала како момчето престанало да плаче речиси веднаш откако седнало на таканаречените „среќни чекори“.
„Колби имаше еден од оние денови кога се резултираше со лутина или крокодилски солзи“, рекла таа.
Нејзиниот сопруг Мајкл го прашал момчето: „Може ли да седнеш на среќните скали и да се вратиш кога ќе станеш посреќен?“.
Момчето се вратило во собата по околу 10. секунди како ништо да не се случило.
„Следниот пат кога го испробавме овој трик, го снимив за да видам дали ќе функционира исто толку брзо, и овој пат на Колби му беа потребни 0.0001 секунди за да престане да беснее“, додала мајката.
Родителите велат дека користеле метод наречен три предупредувања, што значело испраќање на дете во ќош ако продолжи да се лути, но како што тврдат, „среќното место“ е многу поуспешен и побрз начин да се смири детето.
Ејми вели дека тоа не е алатка што ја користат кога Колби е навистина вознемирен или повреден, туку само кога има неосновани изливи на лутина.
Бројни родители го пофалиле начинот на двојката.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате …