Кои се најомразените хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Некои се одмаздољубиви и манипулативни или лесно им го вртат грбот на другите …
Близнаци
Луѓето родени во овој знак се друштвени, разговорливи, каприциозни и љубопитни. Но, тие сакаат да озборуваат за другите и секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието. Многумина не ги сакаат Близнаците поради нивниот дволичен карактер. Често е тешко да се знае што тие навистина мислат за другите.
Во еден момент тие се слатки, а во друг стануваат многу остри. Исто така, ништо не може да ги забавува долго време, и кога некој ќе им здосади, тие му вртат грб без многу дилема. За нив, забавата е на прво место и тие секогаш размислуваат за начини како да се забавуваат и да си угодат себеси.
Имаат малку чудна смисла за хумор, остра – често не ја разбираат разликата помеѓу шега и навреда. Посветеноста не е нивна јака страна, тие знаат да бидат многу површни во своите емоции и се крајно ориентирани кон себе. Понекогаш се обидуваат да покажат чувство, но тоа не е навистина искрено. Не сакаат да донесуваат одлуки, туку ги оставаат на другите – за да не бидат виновни за нешто.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Владеењето на Терезијата носи подобри денови за 3. хороскопски знаци: До 23.10. ним животот ќе им биде поубав!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …