Како да се симнат килограми без вежбање? Шест едноставни начини да согорите калории!

4. Исчистете го домот
Ако мразите вежбање и чистење, можете да убиете две муви со еден удар. Мора да го одржувате вашиот дом чист во секој случај, а правосмукалката и прашината се слични на вежбање. Со други зборови, тоа е ефикасно за согорување калории. Истражувањата покажаа дека ако трошите 18 часа месечно на чистење, ќе согорите околу 4.000 калории.


5. Добро наспијте се
Кога спиеме, согоруваме во просек околу 300 калории. Квалитетниот сон исто така ни помага да го наполниме телото со енергија, што ќе не одржува активни во текот на денот, и е одлична алатка за справување со акумулираниот стрес, што исто така придонесува за зголемување на телесната тежина.

6. Почестете се со шопинг
Купувањето не се нарекува форма на терапија без причина. Ако сакате да го зголемите бројот на чекори што ги преземате во еден ден, можете да шетате низ продавниците и да го комбинирате удобното со корисното. Претходните истражувања покажале дека просечната жена согорува 385 калории неделно само со пазарење.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(АУДИО СНИМКА) ШОК! Протече СНИМКАТА од брза помош откако Болдвин ја усмртил колешката – Жена вреска и го обвинува ОВОЈ ЧОВЕК!

Слушнете што рекла помошничката сценарист! Невидена трагедија на филмскиот сет се случи кога актерот Алек …