Дали знаете колку често ЖЕНИТЕ размислуваат за СЕКСОТ? Одговорот ќе ве ШОКИРА!

Не размислуваат само мажите за секс со партнерките …
Не се само мажите оние кои размислуваат за секс! Напротив, иако за мажите секогаш се вели дека размислуваат само за секс, истражувањата покажуваат дека тоа е заблуда.
Иако не е изненадувачки што жените сакаат да имаат секс со своите партнери, новото истражување покажа дека жените размислуваат за секс многу почесто отколку што се подготвени да признаат, поточно во просек 18. пати на ден.
Истражувањето спроведено на страницата за состанување преку Интернет за оженети лица „Illicit Encounters“ покажало дека жените, во просек, размислуваат за секс на секои 51 минута, доколку се пресмета дека дневно спијат 8 часа. Од друга страна, мажите имаат секс во главата на секои 28. минути.
Истото истражување исто така открило дека 59. проценти од жените редовно фантазираат за секс со бившиот, додека за мажите тој број се намалува на 49. проценти.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …