(ВИДЕО) УС ОПЕН – Погледнете го најдобриот поен на годината: Го одиграле Ѓоковиќ и Зверев а публиката полудела…

НОВАК ЃОКОВИЌ, по три часа и 38 минути борба во пет сета со 4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 6:2, го совлада Германецот Александар Зверев и стигна до финалето на УС Опен.
Првиот и четвртиот тенисер во светот го одиграа натпреварот на годината, а најдобриот поен во сезоната беше виден на тој натпревар. Во третиот сет, се играше поен на втората меч топка на Ѓоковиќ, во кој беа разменети дури 53 удари. На крајот, германскиот тенисер освои поен со одличен удар, но веднаш го загуби следниот, а со тоа и третиот сет.
И’ Ѓоковиќ и Зверев едвај стоеа на нозе по овој поен, а публиката ги награди со овации.

Починал легендарниот југословенски голман : Короната го земала најдобриот стрелец меѓу голманите!

ДРАГАН ПАНТЕЛИЌ, славен голман од 70-тите и 80-тите години, познат по одличните одбрани, но и …