(ВИДЕО) УС ОПЕН – Погледнете го најдобриот поен на годината: Го одиграле Ѓоковиќ и Зверев а публиката полудела…

НОВАК ЃОКОВИЌ, по три часа и 38 минути борба во пет сета со 4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 6:2, го совлада Германецот Александар Зверев и стигна до финалето на УС Опен.
Првиот и четвртиот тенисер во светот го одиграа натпреварот на годината, а најдобриот поен во сезоната беше виден на тој натпревар. Во третиот сет, се играше поен на втората меч топка на Ѓоковиќ, во кој беа разменети дури 53 удари. На крајот, германскиот тенисер освои поен со одличен удар, но веднаш го загуби следниот, а со тоа и третиот сет.
И’ Ѓоковиќ и Зверев едвај стоеа на нозе по овој поен, а публиката ги награди со овации.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) КИРГИОС СО 3. РЕЧЕНИЦИ ГО ИСПРАТИЛ ФЕДЕРЕР И МУ ГО ПРОГНОЗИРАЛ НАЈЛОШОТО:„ Рафа е готов, но Новак ќе знае дека има шанса!“

Ник Киргиос не може без внимание, а оваа објава навистина предизвика многу коментари! Го гледавме …