(ВИДЕО) Славниот ЏОКЕР доживеал сообраќајна НЕСРЕЌА, а од сигурна смрт го спасил ОВОЈ колега!

Познатиот германски режисер, Вернер Херцог, во една пригода го спасил Хоакин Феникс да изгори во автомобил.
Херцог сведочел дека возилото на 46-годишната sвезда се превртело во 2006. година во Холивуд Хилс во Лос Анџелес, откако остро управувал за да избегне судир.

И покрај тоа што Феникс излегол од несреќата неповреден, Херцог инсистирал на тоа дека бил на неколку моменти од сигурна смрт кога му пришол на помош бидејќи „капел бензин“ од возилото, а Феникс бил парализиран од шок „играјчи со запалката за цигари“ “.

Случајност или судбина?
Херцог (79) потоа објаснил: „Видов автомобил како оди пребрзо пред мене, се искачив по насипот речиси вертикално и се превртев во воздух.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) 5. ГОДИНИ БИЛА КАЛУЃЕРКА, А ПОТОА ДОНЕЛА ЖИВОТНА ОДЛУКА: Денес е мажена жена и мајка на шест деца!

Поранешна калуѓерка раскажала дека била калуѓерка во манастир пет години и одлучила да го промени …