ТРАГИЧНА ВЕСТ ЗА НОВАК! Најголемата навивачка на Ѓоковиќ извршила самоубиство:„Колку љубов има во нејзините зборови, ми се крши срцето…“

ТРАГИЧНА вест стигна до Новак Ѓоковиќ пред полуфиналето на УС Опен! Можеби најголемиот обожавател на најдобриот тенисер во светот, Мари Лаур, со која првиот тенисер на светот и лично се запозна, извршила самоубиство.
Оваа информација ја сподели со јавноста нејзината сестра, која го објави нејзиното проштално писмо.
Одговорот на тоа писмо го даде Јелена Ѓоковиќ, која исто така беше погодена од ова.


„Колку љубовта во нејзините зборови, ми го крши срцето“, стои во пораката на сопругата на Новак.

Пред фаталниот чин, Мари објавила проштална порака на Твитер.
„i want to leave now. i want to leave this world. i want to rest. I’m so tired. — Marie ♡ (@MLaure70) September 8, 2021“ (оригиналните твитови на Мари се блокирани)


– Сакам да одам, сакам да го напуштам овој свет и да се одморам. Многу сум уморна – пишува во пораката што ја објавила Мари.
Се јавија многу следбеници на Јелена Ѓоковиќ, која ја познаваше Мари и кои беа погодени од оваа вест. Сите се согласуваат дека таа беше прекрасна девојка и дека Новак многу значеше за неа.
Еден придружник изразил надеж дека Новак ќе победи на УС Опен во чест и слава на несреќната девојка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почина еден од најголемите тениски тренери на сите времиња

ЛЕГЕНДАРНИОТ тениски тренер Ник Болтиери починал на 90-годишна возраст. Американските медиуми пишуваат дека тој починал …