(ФОТО) Нејзините „мерки“ се 92-56-88, дали би рекле дека има 50 години? Но и деца…

Американската актерка, модел и поддржувач на здрав живот Бруки Бурк утре, 8 септември, ќе го прослави својот јубилеен 50 ти роденден.
Таа е висока 173. сантиметри и тешка 50. килограми. Нејзините мерки се уште се совршени: 92-56-88. Таа се појави во списанијата Плејбој, Максим и ФХМ и е најдобар пример за тоа колку здравата исхрана и здравиот начин на живот значат за женското тело и здравје.

loading...

Брук во август 2021 година
Да нема заблуди, Брук е и мајка на четири деца, но таа е најдобриот пример за тоа како фитнесот и здравата исхрана, кои се нејзиниот животен стил, а не исхраната, линијата, здравјето и здравиот дух, се доведени до совршенство.


Брук вложила многу напор за да го промени својот животен стил.Омилена храна и се месо и риба, многу салати и зелен зеленчук, а фитнесот за неа станал рутина.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ова се знаци дека сте телепатски поврзани со некого: Еве како се открива телепатија помеѓу две лица

Ако го чувствувате ова, тогаш сте неверојатно телепатично поврзани со некоја личност! Телепатичното поврзување меѓу …