Тие освојуваат со својата убавина: Нив ги сметаат за најубави знаци на Зодијакот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Убавината е во окото на оној што гледа, и врз основа на астрологијата, ние сме повеќе склони да „блескаме“ во одредени сфери, благодарение на нашите владеачки планети.
Погледнете подолу за кои знаци се смета дека се најубави.

Терезија
Имаат грациозни движења на телото и лесен чекор. Почесто од другите знаци, тие имаат „дупки“ во образите и правилно, овално лице. Често долниот дел од телото е „појак” од горниот и имаат тесен струк. Терезиите сакаат да се истакнуваат со својот изглед и имаат префинет моден вкус.

Скорпии
Тие се со многу специфична убавина. Препознатливи се по нагласените карактеристики на лицето, нивните очи се големи и често, без разлика дали се црни, сини, кафеави, изгледаат длабоко и продорно. Сакаат спорт и нивната градба е претежно атлетска. Сакаат да изгледаат убаво, но не им се допаѓа ништо што е наметливо.

Јарец
Овој зимски знак е познат по својата сјајна и секси фигура. Тие се карактеризираат со развиени и убави раце, како и високо поставени јагодички. Лицето им е експресивно и заоблено, а очите се големи. Сакаат убава облека, но не и вулгарен изглед.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 18.10.2021: Не е дозволено се што посакувате во љубовна врска, секогаш избирајте го најдоброто решение…

Овен Љубов: Важно е да делувате волшебно на вашиот партнер. Во согласност со емоционалната инспирација, …