Еве кои 3. хороскопски знаци ќе бидат на удар до крајот на годината: Ги очекуваат 4. месеци предизвик!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Астролозите предвидуваат дека почетокот на есента ќе донесе олеснување и здив на свеж воздух, нова енергија, но одеднаш петте планети ќе се движат ретроградно. Еве ги 3 -те хороскопски знаци кои ќе бидат на удар до крајот на 2021. година!
Во текот на следните месеци, не очекуваат разновидни забавни активности, но планетите нема да дозволат се да помине исто толку непречено.
Астролозите предвидуваат дека почетокот на есента ќе донесе олеснување и здив на свеж воздух, нова енергија, но одеднаш петте планети ќе се движат ретроградно.
Во октомври, Плутон, Јупитер и Сатурн почнуваат да се движат директно, што ќе биде олеснување.
Ноември носи две затемнувања кои носат интензивна енергија, хаос и нестабилност.
Нивната најголема маана е што предизвикуваат гнев, поплава од емоции и исцрпеност.
Во декември, Венера ќе се движи ретроградно и ова донекаде ќе ја задуши романсата, но носи и финансиски проблеми.
Можни се многу напнатости, ќе се случат раскинувања во веќе оштетени врски и треба добро да се грижите за вашите пари.
Еве ги 3 -те хороскопски знаци кои ќе бидат на удар до крајот на 2021 година:

Риби
Транзитот на Венера во знакот на Стрелец, кој го квадратира вашиот знак, носи раздор, стрес и чувство дека работите постојано се „исклучиви“.
Очекувајте фрустрации во областа на љубовта и парите, особено од 7.10. до 4.11.
Потоа, од 24.11. до 12.12., Меркур престојува во Стрелец, што ги комплицира вашите планови за комуникација и патување.
Во овој период не очекува и затемнување на Сонцето. На самиот крај на есента, Марс во Стрелец е повторно во квадрат со вашиот знак.
Не очајувајте, ова е период кога ќе научите нешто вредно, а олеснување ве очекува и за време на сезоната Скорпија.
Секој предизвик низ кој ќе поминете ќе ве направи уште посилни.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Добро внимавајте после раскинувањето: Овие ТРИ хороскопски знаци се најголемите осветници!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …