ВРЕМЕ Е ЗА SHOWTIME! ВРЕМЕ Е ЗА ЗАБАВА НА МАЛКУ ПОРАЗЛИЧЕН НАЧИН!

Од 19-ти септември како дел од новата програмска тв шема на JingleTV започнува новата телевизиска емисија во која ќе продефилираат најпознатите личности од целиот балкан.

Од продукцијата ги најавуваат хрватската-поп дива Јелена Розга, како и ексклузивно интервју со нашата единствена Каролина Гочева која одамна ја немаме видено на малите екрано со телевизиско интервју. Ова е само дел од она што ќе не очеува од недела за недела, секој викенд во 20 часот и 15 минути на интернет каналот на JingleTV.


Оваа емисија ќе третира сите теми од културата и шоу-биз сцената од нашата земја, регионот па дури и од светот кои го заслужуваат епитетот ексклузивитет. Што ќе значи тоа останува да видите.


Емисијата ќе можете да ја гледате во живо преку стрим платформите на Facebook и YouTube со впишување на jingletv.mk .

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) „Лица и дела“ вечерва ќе ја раскаже приказната на Зоки Костески – продуцент и писател

Вечерва во редовната емисија „Лица и дела“ на ТВ Сонце, Мери Младеновска ќе биде домаќинка …