Дали се препознавате? Една реченица го опишува НАЈСКРИЕНИОТ дел од секој хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Секој знак на Зодијакот има своја скриена страна. Секој од нас го има тој суштински дел што управува со нашите емоции, делот што е сместен длабоко во нас, но се обидуваме да го скриеме од другите.
Понекогаш секој од нас се чувствува осамен. На површината, понекогаш без одредена причина, чувствува тага и незадоволство. Клучот за овие емоции лежи во некои од нашите скриени делови.

Проверете дали ова е навистина точно.


Овен: Викам гласно кога никој не ме слуша.
Овните имаат тенденција длабоко да ги потиснат своите емоции, а потоа кога се сами, тие излегуваат на површина.

Бик: Нема причина да се извинувате на некого.
Биковите се тврдоглави и честопати не сакаат да признаат грешка, дури и кога знаат дека грешат.


Близнаци: Не сум сам, но се чувствувам многу осамено.
Познати се како знак што често го менува расположението. Иако се многу друштвени, може да се чувствуваат како да не припаѓаат никаде.

Рак: Првпат кога се држевме за рака.
Раковите се многу емотивни луѓе. Честопати се чувствуваат летаргично, сакаат да фантазираат и да се сеќаваат на убавите моменти што ги поминале со саканата личност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Добро внимавајте после раскинувањето: Овие ТРИ хороскопски знаци се најголемите осветници!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …