Што Младата Месечина во Девица, на 7 септември, им донесува на хороскопските знаци: На еден знак му претстои ЖИВОТЕН ПРЕСВРТ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Младата месечина сега е во убава врска со Уран. Тоа ни дава можност да ги правиме работите на нов начин, да ја смениме свеста за да бидеме интуитивни и сите да го разбудиме тој мал гениј што се крие во нас.
Бидејќи интуицијата ќе биде силно нагласена за сите нас, тоа е можност да разбудиме сосема ново битие во себе, еве како тоа ќе влијае на хороскопските знаци.

Овен
Оваа Млада Месечина ви носи трансформација во вашата свест или ќе ви донесе ненадејна промена на работата. Потребата за промена на нешто е силна и вие ја чувствувате. Можна промена во исхраната.


Бик
Оваа Млада Месечина ја „тресе“ вашата љубов. Љубовта кон децата, семејството, пријателите или партнерот. Во секој случај, ќе имате промена во горните врски. Промените одат од нула на десет, односно или ја менувате врската од корен или вашата врска завршува. Промените се на прагот.

Близнаци
Промените се случуваат во куќата, односно во семејството. Првата ќе биде одлуката да го напуштите примарното семејство, да се иселите и да започнете да живеете самостојно или да живеете со партнер во нов стан и нова средина.


Рак
Животните пресврти се пред вас. Полека преминувате во нешто ново, вашата свест се менува и почнувате да имате сосема поинаква врска со вашата блиска и непосредна околина. Ви претстои пократок пат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 29.01.2022: Во емотивна смисла ве очекува ново задоволство кое ќе ја одбележи вашата врска со саканата личност…

Овен Љубов: Отворено разговарајте со партнерот и инсистирајте на докажување на вистината. Не треба да …