(ФОТО) АЛБАНИЈА – Ксамил: Дестинација која ќе ве воодушеви

Иако кај нас почна да заладува, на море е поинаку, а денес ви го претставуваме малото место Ксамил во Албанија…
Покрај прекрасните плажи недалеку од брегот, има четири острови до кои може да се стигне со брод.

Ако се одлучивте за јужна и поевтина дестинација како Албанија ова лето, задолжително застанете покрај малиот град Ксамил. Се наоѓа на самиот југ од Албанија и е село со само три илјади жители.

Ксамил е една од најпопуларните туристички дестинации во Албанија

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) МИНИСТЕРОТ ДОБИ ШЛАКАНИЦА! Инцидент на протест против вакцинацијата во Бугарија

Демонстрант во Бугарија му удрил шлаканица на министерот за образование додека излегувал од зградата на …