(ВИДЕО) Кој ќе го надмине ова? Младенците се качувале три дена за да се венчаат на 6.439 метри надморска висина

Џони Пачеко и Хејди Пако од Боливија својата венчавка ја осмислиле на оригинален начин. Имено, парот се венча и судбоносно кажа „да“ на врвот на планината Илимани.
Тие се планинари и љубители на природата, и затоа одлучиле да се венчаат на планина, а за тоа беа потребни сериозни подготовки.


Искачувањето траело цели три дена, а најтешкиот дел бил за гостите на венчавката, кои морале да ја носат венчаница за невестата, како и храна за прославата.
Се’ се случило на надморска височина од 6.439 метри и она што е сигурно е дека тие двајца заслужуваат чиста десетка за оригиналност.

loading...

Видеото е објавено на YouTube


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЗА 2022 ГОДИНА – Нобеловата награда за мир беше доделена на борци за човекови права од Русија, Украина и Белорусија

Годинашни добитници на Нобеловата награда за мир се руската организација за човекови права „Меморијал“, украинската …