Овие хороскопски знаци од секоја кавга излегуваат како победници

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Некои хороскопски знаци се повеќе склони кон кавги од другите, а има и такви кои не ви дозволуваат да докажете дека не се во право. Ова се хороскопските знаци кои излегуваат победнички од секоја дискусија.
Астролозите наведуваат дека ако се најдете среде расправија со некои од воздушните хороскопски знаци, сигурно нема да ја добиете битката. На таквите знаци, победата им е загарантирана секој пат.
Воздушните знаци се најпаметни, мудри и знаат да укажат на аргументи, изјави астрологот Франческа Оди.
За разлика од огнените знаци кои се водени од страст или водени знаци кои се водени од емоции, воздушните знаци се водени од логика. Познати се по својот интелект и комуникациски вештини. Ги анализираат луѓето и идеите. Знаат како да останат прибрани под притисок, па затоа не е чудно што редовно победуваат во расправии. Постојат знаци кои се повеќе склони кон кавги од другите, но тоа не значи дека од нив ќе излезете како победници.
Биковите се познати по тврдоглавоста и понекогаш им е тешко да докажат дека грешат и цврсто веруваат во спротивното. Знаци како Стрелец или Рак мразат кога грешат, но нема да се судрат со вас ако мислите дека се во право. Воздушните знаци кавгаите ги добиваат благодарение на логичното размислување. Сепак, тие не се единствените што знаат да победат.

Астролозите тврдат дека овие знаци победуваат во секоја кавга:

loading...

1. Овен
Овенот е воин и е подготвен за сите резултати од битката. Влегува во секоја битка со полна воена опрема и секогаш ќе напаѓа за да победи, објаснува астрологот Елиса Робин, додавајќи дека силниот напад во очите на Овенот е најдобрата одбрана.
„Ако ве сакаат, може да ја прилагодат својата реторика и да зборуваат со поблаги тонови, но сепак имаат намера да ве победат“, рекла Робин.
Како огнен знак, Овенот е страстен по природа. Како прв знак на зодијакот, тој сака да биде на прво место насекаде. Кога работите не одат како што треба, тие ја губат смиреноста. Таа тврди дека е фрустрирачки да се расправате со нив. Дури и кога не се на право, ќе кажат што е потребно за да победат.

2. Близнаци
Со Близнаците владее Меркур, така што комуникацијата им е многу важна. Сакаат да разговараат со луѓе, впиваат многу информации и поради тоа често знаат се за секого. Ако планирате да победите во расправија со Близнак, со среќа! Таа тврди дека тоа е невозможно.
„Тешко е да се победат Близнаците затоа што знаат многу и можат да си играат со зборови. Тие се меѓу најпаметните ликови и се многу агилни и прилагодливи во нивниот начин на размислување”, вели таа.


3. Лав
Лавот е крал на сите животни, тој гледа и знае се. Влезете во расправија со целата ваша придружба, специјална папка полна со детали за истражување на темата и проверени информации. Ќе победи во расправијата бидејќи тоа е право на кралот, објаснува Робин, додавајќи дека Лавот влегува подготвен во кавгата, и поради тоа се чувствува моќен и способен.
Тие инвестираат време во истражување на фактите, па затоа е доста предизвик да ги убедите дека грешат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„НИКОГАШ НЕМА ДА ПОРАСНАМ! СЕ УШТЕ ВЕРУВАМ ВО ЧУДА, ЉУБОВ И ДОБРИ ЛУЃЕ“: 14. пораки кои ќе донесат среќа кога деновите се мрачни

14. цитати за животот, љубовта и среќата – ви помагаат да живеете поедноставно, полесно и …