Дневен хороскоп за вторник, 31.08.2021.: Не можете да игнорирате нечие присуство или јасна порака, затоа обрнете внимание на полето на интерес и движење на партнерот…

Јарец
Љубов:
Порано или подоцна, ќе треба да ги доставите сметките на блиска личност. Не можете да го оспорите правото на вашиот партнер да ги „контролира“ вашите движења.
Работа:
Се грижите за напредок на различни страни. Од суштинско значење е да применувате валидирани форми во деловниот дијалог.
Здравје:
Ускладете ги мислите и чувствата.

Водолија
Љубов:
Ве привлекуваат необични ситуации кои носат некој „скриен шарм“. Одржувајте умереност и дискреција во емоционалните средби.
Работа:
Се има свои добри и лоши страни, затоа одлучете навреме што претпочитате во деловната соработка.
Здравје:
Ќе ви годи диетална исхрана и релаксација.


Риби
Љубов:
Контролирајте ги вашите влијанија и негативни страсти во вашата врска, не дозволувајте никој да ве наведе на погрешно однесување.
Работа:
Ве очекува ново или поучно искуство на средба со соработниците. Поттикнете ја љубопитноста на духот и креативното расположение.
Здравје:
Ќе ви годи престој во природа или спортска активност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Колку коњи гледате на сликата? Оптичка илузија која предизвика расправија меѓу сликар и научник

Оптичките илузии обично предизвикуваат збунетост на Интернет, но неодамнешната слика за која се вели дека …