Дневен хороскоп за вторник, 31.08.2021.: Не можете да игнорирате нечие присуство или јасна порака, затоа обрнете внимание на полето на интерес и движење на партнерот…

Терезија
Љубов:
Важно ви е да изгледате убаво, духовито или шармантно пред вашата околина. Сепак, некој погрешно го окарактеризира вашето однесување.
Работа:
Не дозволувајте никој да ве критикува без вистинска причина. Оставете ги ситуациите со висок ризик на другите.
Здравје:
Треба да постигнете внатрешна рамнотежа, опуштете се.

Скорпија
Љубов:
Избегнувајте нова дискусија на состанок со саканата личност за „чувствителни теми“ кои досега не сте успеале да ги заклучите.
Работа:
Поради различните интереси меѓу соработниците, мора да прифатите деловен компромис или некоја утешна варијанта.
Здравје:
Важно е да ја намалите менталната напнатост или нервоза.


Стрелец
Љубов:
Забележувате дека вашата сакана личност нема емоционална храброст или искреност да ги изрази своите намери. Размислете за вашите недостатоци.
Работа:
Некој се обидува да ви го наметне своето решение или одредени услови. Нема причина да се вклучувате во јавна дебата.
Здравје:
Ќе ви годи некоја спортска активност или релаксација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Колку коњи гледате на сликата? Оптичка илузија која предизвика расправија меѓу сликар и научник

Оптичките илузии обично предизвикуваат збунетост на Интернет, но неодамнешната слика за која се вели дека …