Дневен хороскоп за вторник, 31.08.2021.: Не можете да игнорирате нечие присуство или јасна порака, затоа обрнете внимание на полето на интерес и движење на партнерот…

Рак
Љубов:
Изгледате вознемирени, мора да прифатите нечии правила за заеднички живот или „емоционално предупредување“.
Работа:
Се обидувате да го пренасочите вниманието на околината во насока на вашите интереси. Сепак, постојат отежнувачки околности што ве забавуваат.
Здравје:
Нема причина да ги преувеличувате вашите можности.

Лав
Љубов:
Ќе уживате во средбата со блиска личност и емоционалното внимание. Направете се што е потребно за да остварите заедничко задоволство.
Работа:
Некој индиректно ве известува дека секоја услуга има своја цена или контра-услуга.
Здравје:
Обрнете внимание на работите што ве исполнуваат духовно.


Девица
Љубов:
Не можете да игнорирате нечие присуство или јасна порака, затоа обрнете внимание на полето на интерес и движење на партнерот.
Работа:
Прерано е да очекувате конкретни промени во вашата околина или да направите големи инвестиции. Почекајте подобри услови.
Здравје:
Ќе ви годи витаминска исхрана, избегнувајте ги „лошите навики“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Колку коњи гледате на сликата? Оптичка илузија која предизвика расправија меѓу сликар и научник

Оптичките илузии обично предизвикуваат збунетост на Интернет, но неодамнешната слика за која се вели дека …