(ВИДЕО+ФОТО) ТОПЛА ПРИКАЗНА КОЈА НЕ ОСТАВА РАМНОДУШЕН – Самохран геј татко усвоил сираче од Камбоџа: Момчето стасало до Олимписките игри во Токио!

Откако станал посилен, Џордан започнал да нурка, и наскоро станал професионалец.

Неговите олимписки соништа почнале да се остваруваат кога наполнил седум години. Во кампот, тој го привлекол вниманието на Тим О’Брајан, син на познат тренер по нуркање. Џордан влегол во специјална програма и започнал да ги постигнува своите први успеси.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jordan Windle (@jordanpiseywindle)

Оваа година, тој ги претставуваше САД на Олимписките игри во Токио, но и Камбоџа во неговото срце. Тој е првиот нуркач со потекло од Камбоџа кој настапи на Олимписките игри.

А во една од објавите, тој го честитал Денот на таткото.

„Среќен ден на таткото, тато! Ние го сторивме тоа. Успеав да ти дадам подарок за Денот на таткото, на кој работев цел живот. Но, тоа не е импресивен дел. Она што е импресивно е колку веруваше во мене и беше со мене цело време. Поддршка која им е потребна на сите. Уште еднаш, те сакам повеќе од се друго”.

Џордан има девојка, која исто така му е голема поддршка.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …