Дневен хороскоп за понеделник, 30.08.2021: Изненадете ја вашата сакана личност на необичен начин, ако имате доволно имагинација, се може да се смени во позитивна насока…

Овен
Љубов:
Ако ви е тешко да ги контролирате емоциите и реакцијата пред блиска личност, избегнувајте провокативни ситуации.
Работа:
Се обидувате да ја одложите деловната ситуација која бара добра проценка и дополнителна концентрација. Важно е да имате убедливи аргументи.
Здравје:
Ќе ви годи психолошка релаксација или опуштање.

Бик
Љубов:
Влегување во „забранета зона“, но и поривот за авантура може да ве разочара.
Работа:
Имате амбициозни планови и нескромни желби, сепак вашиот успех зависи од некој од страна.
Здравје:
Поттикнете трпение и самоконтрола.


Близнаци
Љубов:
Саканата личност има добра намера, но не успева да ви пренесе се што би сакале да слушнете или видите.
Работа:
Не верувате во нечии ветувања и затоа проверувате разни информации кои влијаат на деловната соработка.
Здравје:
Избегнувајте обврски кои премногу ве заморуваат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …