Во нивниот свет ПРЕЉУБАТА не значи крај: Овие хороскопски знаци најлесно простуваат неверство!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Неверството во љубовна врска е предавство за некои што не можат да го простат, но има и такви кои ќе го прифатат извинувањето на партнерот и ќе продолжат понатаму. Дали ќе се прости прељубата, може да зависи и од кој хороскопски знак припаѓа измамената личност. Откријте кои пет знаци најлесно го простуваат неверството – барем така велат ѕвездите.

Близнаци
Овој променлив знак ќе прости неверство, но никогаш нема да знаете зошто или кога го направил тоа. Близнакот е толку непредвидлив што може веднаш да прости, но сепак ќе сака да зборува за целата ситуација со денови. Понекогаш има скриени лични мотиви за простување.

Рак
Исклучително чувствителниот воден знак е толку сочувствителен што веднаш ќе прости неверство ако другата страна покаже колку и е жал за се што се случило.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 18.10.2021: Не е дозволено се што посакувате во љубовна врска, секогаш избирајте го најдоброто решение…

Овен Љубов: Важно е да делувате волшебно на вашиот партнер. Во согласност со емоционалната инспирација, …