(ФОТО) ЛЕКЦИИ ЗА РОДИТЕЛСТВОТО КОИ МОЖЕМЕ ДА ГИ НАУЧИМЕ ОД КЕЈТ МИДЛТОН: Таа има важен совет за сите родители!

Кејт Мидлтон си ја отворила душата и најискрено зборувала за родителството и нејзините деца
Кејт Мидлтон вели дека имала среќно детство и дека сака да им даде на своите деца иста љубов и воспитување како што имале таа и нејзината сестра и брат.

„Главно се сеќавам на некои едноставни работи од моето детство, како играње во парк, па затоа се обидувам што е можно почесто со моите деца да бидам на свеж воздух. Животот стана толку бурен, што едноставните работи како гледањето на зајдисонце станаа вистински луксуз.И покрај целиот луксуз што го имаме јас и моите деца, најмногу уживам во едноставните работи, и гледам дека и тие им се допаѓаат “.


Таа вели дека со нетрпение очекува да помине време во природа. “Мислам дека тоа е одлична работа за физичкото и менталното здравје. На тој начин тие ќе прераснат во силни луѓе кои знаат да ги ценат вистинските вредности”.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ПОКАЈУВАЊЕ – Меган и Хари се борат да го запрат емитувањето на документарниот филм: Не сакаат светот да слушне што се кажале

Покајание, „пеглање“ работи, придобивки… Меган Маркл и принцот Хари сакаат да го променат документарецот што …