Еден знак на Зодијакот сите најмногу го ценат: Ракот не „котира“ добро на оваа листа на КАРАКТЕРИ, а Бикот никогаш не ја признава ГРЕШКАТА!

9. Јарец
Јарците се четвртиот најлош знак во хороскопот најмногу поради нивната гордост, понекогаш претерана. Покрај тоа, типично е тие да бидат исклучени од разговорот, а кога ќе решат повторно да бидат вклучени, тие ја водат темата во сосема нова и неважна насока, оставајќи ги соговорниците збунети. Кога не им се допаѓа нивната околина или им е непријатно, тие стануваат неподносливи и без многу напор ги лутат или навредуваат луѓето околу нив. Никој не го сака ова ужасно однесување, па затоа не е чудно што Јарецот е на ова место.

10. Риби
Многу луѓе ќе речат дека Рибите се многу досадни. Тие се склони кон крајности, па луѓето во нивна близина често се сомневаат дека се и биполарни. Тие се исто така многу непредвидливи, но не на добар начин. За жал, тие често ги изненадуваат своите сакани на лош, отколку на добар начин. За да бидат работите уште полоши, тие се многу чувствителни и кога некој ќе ги повреди ќе ги натераат да поминат низ пеколот за да ги поправат „своите грешки“ и да се вратат на нивната милост.


11. Рак
Ако Ракот само мисли дека некој си игра со него или дека намерно го повредил, станува токсичен и злобен и има тенденција да оди многу далеку за да се одмазди и да го „наплати долгот“. Како весело дополнување, тие имаат фантастични способности во планирањето и извршувањето на одмазда, што е дел од темната страна на нивната личност. Често користат црн хумор, свесни дека индиректно ќе ги повредат луѓето околу нив, што понекогаш ќе предизвика посакувани конфликти. Нивната изразена суровост ги истерува луѓето од нивното друштво и живот, и затоа тие го заслужуваат претпоследното место на оваа скала.

12. Скорпија
Вистински шампион меѓу непријатните и палави знаци, Скорпија, која инаку е себична и негативна, честопати се повлекува од луѓе во чие друштво и е непријатно. Кога Скорпијата ќе ја фати нервозата, најдобро е да се повлечете и да ги оставите сами да се справат со тоа, бидејќи ако се обидете да им помогнете, тие само ќе се свртат кон вас и сурово ќе ве срушат и ќе ве повредат. Од нивната смиреност доаѓа нивната суровост. Ако по пресметката заклучат дека некој не вреди за нивното време и друштво, ќе се свртат и ќе си заминат … без збор … засекогаш.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …