Еден знак на Зодијакот сите најмногу го ценат: Ракот не „котира“ добро на оваа листа на КАРАКТЕРИ, а Бикот никогаш не ја признава ГРЕШКАТА!

5. Бик
Ретко кој знак е тврдоглав како Бикот. И кога ќе им дојде идеја, тие можат да ги натераат луѓето околу нив да работат за нивната лична цел. Во повеќето случаи, Биковите го прават тоа автоматски, немаат зли мисли, но сепак луѓето што работат со нив треба да бидат внимателни и да изберат кога и како да дојдат во конфликт со нив. Она што на многумина не им се допаѓа кај овој знак е тоа што тие не ја признаваат својата грешка дури и кога е сосема јасно дека згрешиле.

6. Овен
Овните обично не се сметаат за нагли или лути, но се способни за вистински, филмски, нервен слом, и кога ќе забележите во Овен дека системот се распаѓа, најдобро е да побегнете. За време на нервен слом, Овните не избираат, ќе им кажат на сите се, ќе ги повредат блиските луѓе, гаѓајќи во нивните најголеми стравови или тајни. Кога ќе се смират, обично им е многу жал и се подготвени да се покајат и да побараат прошка.


7. Лав
Лавовите се малку екстремни – нивното расположение брзо се менува и можат да бидат многу дарежливи или крајно сурови. Не можат да слушнат мислење различно од своето, но можноста да им докажам дека се во право покажува колку Лавот може да биде ситничав. Тие се многу авторитетни и сакаат да управуваат со својата околина, а понекогаш знаат и да се однесуваат како диктатори. Поради целосно неважна и ситна изјава или мислење, тие се способни да го свртат целиот свет против човекот што се осмелил да им се спротивстави.

8. Близнаци
Иако имаат многу позитивни карактеристики, Близнаците се меѓу петте најнепријатни хороскопски знаци. Во позната средина без опасност, Близнаците се љубезни и нежни, но кога нешто не оди според планот, од нив избива лутина и тие се сместени во светот како сите да се свртеле против нив. Потоа тие стануваат неподносливи. Кај Близнаците нема сиво, или е црно или бело.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

“Распеани срца“ Фестивал за детски песни

Денес во Центарот за култура “Ацо Шопов“ – Штип, со почеток во 17:00 часот ќе …