Еден знак на Зодијакот сите најмногу го ценат: Ракот не „котира“ добро на оваа листа на КАРАКТЕРИ, а Бикот никогаш не ја признава ГРЕШКАТА!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Секој знак има свои доблести и недостатоци, но кај некои тие недостатоци знаат да го земат целиот карактер, а еден се смета за најпочитуван во целиот Зодијак, дури и за најугледен од сите други.
Знаците се рангирани од најдобри до наводно најлоши.
1. Водолија
Според утврденото мислење на експерти за астрологија, Водолијата се смета за еден од најценетите знаци на целиот хороскоп, дури и за најпочитуваниот од сите. Овој знак е на прво место затоа што мрази бесмислени дискусии и го крева тонот само кога ќе чувствува дека нема друг начин. Водолиите не сакаат да доминираат и генерално се многу позитивни, па затоа се многу добри во слушањето на другите.

2. Девица
Девицата е на второ место на оваа листа бидејќи луѓето родени во овој знак чувствуваат голема почит кон другите и лесно се идентификуваат со луѓето кои страдаат, поради што обично се внимателни и многу љубезни. Но, ако некој почне да се меша премногу во нивниот деловен или приватен живот, најверојатно ќе станат раздразливи и ќе го покажат своето неодобрување и лутина. Сепак, тие честопати брзо ќе се одлутат затоа што не сакаат конфликти.


3. Терезија
Оние кои добро ја познаваат Терезијата ќе знаат дека луѓето родени во овој знак се мирни, друштвени и трпеливи. Но, со Терезиите, треба да бидете внимателни, бидејќи тие имаат прилично темна страна што нема да се двоумат да ја покажат секогаш кога ќе почувствуваат потреба за тоа. Кога им е непријатно или се чувствуваат несигурно, тие можат да се повлечат од семејството и пријателите и да станат многу затворени и мрачни.

4. Стрелец
Луѓето родени во знакот на Стрелец обично имаат добар темперамент, но не дозволувајте тоа да ве измами. Нервозата лесно ги фаќа. И кога се чувствуваат нервозни, тие имаат тенденција да им ги кажуваат на луѓето околу себе сите лоши работи што ги мислат за нив. Понекогаш знаат да направат магаре од комарец и таа карактеристика ги прави многу иритирачки. Добрата работа кај Стрелецот е што тие не се склони да се лутат некому долго време и не се лутат.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Кралеви на флертот: Мажите родени под овие хороскопски знаци обожуваат да флертуваат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …