Дневен хороскоп за недела, 29.08.2021: Обрнете внимание на личноста која позитивно влијае на вашето расположение. Емотивната средба носи заедничко задоволство…

Овен
Љубов:
Инсистирањето на вашите потреби во врска со саканата личност доведува до нови спротиставени решенија и потиснати очекувања.
Работа:
Упорно смислувате нова стратегија, но некој друг дејствува поефикасно и делумно ги загрозува вашите деловни интереси.
Здравје:
Избегнувајте ситуации што премногу ве исцрпуваат психички.

Бик
Љбов:
Нема причина да ги преувеличувате вашите потреби во средбата со саканата личност. Не можете лесно да смените нечија волја и мислење.
Работа:
Мислата дека сте пред другите ја одразува вашата потреба за доминација или потребата да воведете нови деловни правила.
Здравје:
Избегнувајте стресни или напорни ситуации што ве исцрпуваат.


Близнаци
Љубов:
Не бидете со премногу побарувања од саканата личност. Постои здрава граница до која можете да ги поставите вашите услови.
Работа:
Пред вас се нови настани на деловната сцена. Во судир на различни интереси, откривате и нечии „слабости“.
Здравје:
Важно е да се ослободите од непотребни грижи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Кој е вашиот идеален партнер според хороскопот?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …