Повеќето луѓе грешат: Колку осумки гледате?

Луѓето генерално сакаат сложувалки, трикови, крстозбори и интересни игри во кои можат да ги испитаат границите на својот ум. Невообичаените задачи се како “гимнастика на мозокот” што е корисно за секого.

Овој пат имаме задача за која, покрај „тренирани вијуги“, ќе ви треба и „око на сокол“!
Се што треба да направите е да ги пронајдете сите осумки што се скриени меѓу овие шестки.
Иако може да изгледа како многу едноставна задача, можеби не е толку лесна.

Колку осумки гледате?
Точниот одговор ве очекува на следната страница!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Можеби и’ не е време да бидете во врска: Овие знаци го покажуваат тоа!

Како и во се друго во животот, така и во љубовта постојат одредени правила. Пред …