Дневен хороскоп за сабота, 28.08.2021: Психолошката фаза низ која поминувате има позитивно влијание врз вашиот љубовен живот. Светот околу вас го гледате со различни очи и со поголем оптимизам…

Овен
Љубов:
Избегнувајте нова дискусија при средба со саканата личност. Не можете да ја смените моменталната позиција во ваша корист.
Работа:
Постојат отежнувачки околности поврзани со деловната соработка, но се што ќе се обидете не носи позитивен ефект.
Здравје:
Прифатете ја поканата за излегување, ќе уживате во прошетка или престој во природа.

Бик
Љубов:
Вашиот партнер често се жали на вашето однесување и пропусти. Можеби немате доволно убедливи објаснувања за едноставни прашања.
Работа:
Се радувате поради новите информации. Во прилог ви одат разни околности и знаење дека сте во центарот на важните настани.
Здравје:
Избегнувајте непотребни компликации и големи предизвици.


Близнаци
Љубов:
Имате можност да освоите нечија наклонетост. Објаснете и на саканата личност дека ги имате истите емоционални потреби.
Работа:
Вие сте во добра форма и имате многу позитивен ефект врз вашата околина. Важно е да се реагира во вистинско време.
Здравје:
Презентирајте ја позитивната страна на вашата личност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …