ГМ диета: За седум дена – седум килограми помалку, и не, тоа не е мит, оваа диета навистина прави ЧУДА!

Според легендата, ГМ диетата (Генерал моторс) е осмислена за вработените во „Генерал моторс“ да се ослободат од вишокот килограми. Можеби таа приказна не е вистина, но тоа и’ не не интересира. Она што не интересира е како функционира оваа брза диета и кое е нејзиното мени.
ГМ диетата има за цел да им помогне на луѓето да изгубат тежина со фокусирање на одредена храна или група храна секој ден во текот на една недела. Оваа диета ви помага да изгубите најмалку седум килограми за една недела.
Мени на ГМ диета:
ДЕН 1: Јадете само овошје – секаков вид, освен банани. Максималната количина на овошје не е наведена. ГМ диетата особено ги поттикнува следбениците да јадат дињи за да го зголемат губењето на тежината.
2 ДЕН: Јадете само зеленчук суров или варен. ГМ диетата не ја одредува максималната количина зеленчук. Ограничете го компирот само на појадок.
3 ДЕН: Јадете само овошје и зеленчук од секаков вид, освен банани и компири.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) 5. ГОДИНИ БИЛА КАЛУЃЕРКА, А ПОТОА ДОНЕЛА ЖИВОТНА ОДЛУКА: Денес е мажена жена и мајка на шест деца!

Поранешна калуѓерка раскажала дека била калуѓерка во манастир пет години и одлучила да го промени …